WP – vlastnosti stran webu

30 Led WP – vlastnosti stran webu

Jednoduchá tvorba struktury (hierarchie) webu

Strany tvoří základní strukturu webu a jsou určeny především pro informace stálého charakteru. Editace stran i článků je shodná, tedy shodně jednoduchá. Zatímco článkům se nastavují jejich kategorie podle témat zaměření (aktuality, sportovní nebo kulturní aktuality), strany webu je v redakčním systému WordPress možné uspořádat do hierarchie (struktury) webu.

Co mohu straně webu nastavit?

  • zařadit do struktury webu tím, že jí vyberu nadřazenou stranu (úvodní stranu, nebo jinou z hlavního menu)
  • nastavit pořadí v jakém se má strana zobrazovat v menu
  • nastavit náhledový obrázek a další, nepovinné možnosti

 

Nepovinné je nastavení jakéhokoli atributu strany vzhledem k tomu, že menu webu se nastavuje separátně. Web tedy ve skutečnosti žádnou strukturu nemá i přesto, že se tak dle např. hlavního menu tváří. Pořadí strany v menu je také často lhostejné.

Na malých webech je význam nastavené struktury minimální. Na větších a velkých webech má ale význam dvojí. Jednak je správa většího počtu stran ve struktuře přehlednější pro redaktory. Pokud se jedná o komerční web na kterém probíhá On-line marketing, správně nastavenou strukturou webu lze pozitivně ovlivnit tzv. SEO optimalizace. Struktura webu ovlivňuje drobečkovou navigaci a samozřejmě také URL stran, což je pro SEO důležité.

 

Jiří Pilát
jiri.pilat@wertu.cz
Bez komentářů

Vložit komentář