Weby které nestárnou

V rámci realizace nových webů jsou v současnosti nejčastěji poptávané redakční systémy (CMS) na platformě OpenSource. Tedy otevřené, komunitně vyvíjené řešení bez licenčních poplatků a řady dalších omezení. Z tří nejčastěji požadovaných redakčních systémů nabízíme WordPress a Drupal. Výhody OpenSource redakčních sytémů jsou obecně známy, ale zde připojujeme jejich shrnutí:

Nezávislost na původním tvůrci webu

Asi nejpodstatnější výhodou pro koncového zákazníka open source redakčního systému je nezávislost na původním tvůrci webu či agentuře. S open source redakčním systémem máte jistotu, že při změně dodavatele webových služeb nepřijdete o svá data a práci vloženou do vašeho webu. Při použití proprietárních řešení jste buď dlouhodobě vázáni na původního dodavatele, nebo musíte vynaložit značné náklady při přechodu na systém nového dodavatele.

Bezplatný provoz

S open source redakčním systémem nejsou vázány žádné licenční poplatky nebo následné poplatky za jeho provoz. Jakmile je systém jednou zprovozněn na vybraném webhostingu nebo vlastním serveru, je jeho provoz již zcela zdarma. Technická podpora je závislá na znění servisní smlouvy, tak jak je tomu i v případech komerčně vyvíjených redakčních systémů.

Bezpečnost

Díky otevřenosti kódu pracuje na opravě případné bezpečnostní chyby obrovské množství vývojářů a uživatelů systému z celého světa. Bezpečnostní chyby jsou tak opravovány velmi rychle. Díky otevřenosti zdrojového kódu je značně ztížena možnost propašovat do systému zadní vrátka nebo trojské koně. Aktualizace systému se navíc provádí s určitým časovým odstupem, kdy je jisté, že závažné chyby jsou odstraněny.