Úřední deska TownW

26 Led Úřední deska TownW

“Úřední deska” je plugin zaměřený na správu dokumentů s rozšířeními, která mají velký význam pro weby obcí, měst a městských částí.

Základní funkce

Úřední deska umožňuje obvyklou správu dokumentů, které uživatel nahrává do zvláštního úložiště. Dokumentům lze přidělit obvyklé informace:

  • název dokumentu pod kterým je vidět na webu
  • popis dokumentu
  • výběr typu dokumentu (PDF, JPG, DOCx apod.), který zobrazí relevantní ikonku
  • nastavení kategorie dokumentu (např. oznámení, odbor úřadu, veřejné zakázky)

 

Dokumenty je pak možné kdekoli na webu vypisovat pohromadě, nebo dle jejich kategorií. Podle těchto kategorií si pak mohou návštěvníci filtrovat samostatně.

Rozšířené funkce pro obecní weby (Městské úřady)

Plugin automaticky vygeneruje jméno autora, který dokument vystavil. Filtrování je tedy možné také podle autorů, kteří dokumenty vkládají. Další rozšířené funkce jsou tyto:

  • datum expirace dokumentu (Expiration Date) vkládá redaktor manuálně a po jeho vypršení je dokument přesunut do archivu
  • archiv dokumentů obsahuje všechny dokumenty, které byly z úřední desky staženy

 

Archiv dokumentů Úřední desky není povinný, protože fyzická úřední deska v místě úřadu jej také nemá. Jeho existence nicméně obecním a městským úřadům šetří práci s řešení dotazů na dokumenty staršího data.

Stejně tak automatický přesun expirovaných dokumentů do archivu šetří práci redaktorů a zlepšuje přehlednost Úřední desky.

Jiří Pilát
jiri.pilat@wertu.cz
Bez komentářů

Vložit komentář