Vodárenská akciová společnost Brno

Lokace a synchronizace událostí na Google Maps (QCM)
Popis
Realizace třetí generace designového webu s responzivním chováním na tabletech a chytrých telefonech. Tato verze webu převzala design předchozí verze, která běžela na redakčním systému G4. Mimo běžné funkce byl web rozšířen o automatické importy událostí, které se zobrazují v příslušných částech webu a také v Google mapách, které jsou do webu integrovány. V případě, že z jakéhokoli důvodu ve zdrojových CSV chybí GPS souřadnice události, mohou je redaktoři na web doplnit zpětně. Mapy disponují dvojúrovňovým zobrazením událostí. Výchozím zobrazením jsou všechny události. Zobrazen je celkový přehled pinů v mapě, nezávisle na tom o jakou kategorii události se jedná. Prostřednictvím pinu je možné zobrazit podrobné informace události nejen na mapě, ale také podrobný výpis v tabulce pod mapou. Tento pohled zobrazuje všechna odběrná místa dané lokality, kterých se událost týká.

Mimo automatické importy jsou Google mapy využívány také pro kontaktní informace společnosti (centrála a pobočky). Také tyto údaje mohou redaktoři provozovatele spravovat samostatně bez závislosti na dodavateli portálu.

Web dále obsahuje seznam všech obcí spadajících pod správu VAS s našeptávačem, pomocí kterého lze zobrazovat další informace jako je kvalita a cena vody v dané oblasti. Našeptávač obsahuje rozlišení stejnojmenných obcí, a je použitelný jak s diakritikou (desktopy a notebooky), tak bez diakritiky která se obvykle nezadává z mobilních telefonů.

Vybrané funkce webu

Správa webu

Web je spravován a aktualizován na základě servisní smlouvy. V případě subdodávek jsou servisní smlouvy uzavírány vždy. Nejčastěji se jedná o dodávky v režimu veřejných zakázek. Konkrétní plnění servisních smluv je definováno rovnou v zadávací dokumentaci klienta.  
Info
Doporučen
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Sdílet
Označen