Redesign webu

Čím se redesign liší od faceliftu
Pojem „redesign“ navozuje pocit pouhé úpravy grafického vzhledu. Tato úprava je sice i u webových prezentací nejvíce patrná, ale v reálu je v pojmu „redesign webových prezentací“ spousta práce navíc:

Obsah

Klienti v rámci realizace nového vzhledu webu obvykle zaktualizují a doplní textový obsah a odstraní cokoli zastaralého. Úpravy se mimo uvedeného úklidu mohou týkat také struktury webu.

 

Funkce a CMS

Web obvykle po redesignu nabízí více funkcí nejen cílovým skupinám, ale také pro jeho provozovatele, správce a redaktory. Dále se aktualizuje systém na kterém je web postaven (CMS) a ve kterém probíhá jeho správa, technická i obsahová.

Image module
První verze webu z roku 1998

Statický html web, tabulkový layout

Image module
Úpravy v roce 2005

Statický html /css web

Image module
Neralizovaná studie z roku 2008

Nerealizovaná studie redesignu

Image module
Nový web z roku 2010

Statický html5 /css3 web

Redesign webu 2015
Web na CMS WordPress 2015

Responsivní html5 /css3 web na CMS WordPress

Image module
Neralizovaná studie faceliftu barev

Responsivita

Je dnes jednou z nových funkcí webu po redesignu. Responsivní chování webu znamená jeho schopnost zvolit jedno z vhodných zobrazení podle toho, jestli je zobrazován na chytrém telefonu, tabletu, nebo na pracovní stanici. Do této kategorie pak spadají notebooky a desktopy, tedy PC s velkými LCD. Weby od Wertu nabízí základní vzhled pro desktopy (LCD) a dále 4 další vzhledy pro tablety a chytré telefony. Dva jsou pro tablet a dva pro chytré telefony. Na zakázku lze objednat samostatný vzhled pro velké TV. Toto má smysl pro e-shopy, které tak zjednoduší rodinné nákupy z obývacího pokoje 🙂

 

Kdy redesign plánovat?

Obvykle cca. po 4 – 5 letech provozu webu, kdy dojde k jeho morální zastaralosti. Morální zastaralost je viditelná na grafice webu v porovnání s moderními a také se projevují jiná, obvykle technologická omezení.

 

Jak vypadá facelift webu a co to znamená naleznete zde. Reference této zakázky: Responsivní web na CMS WordPress T-Trading.